מאמרים

 

עבודת סטודנטים

לרוב, ניתן לומר כי סטודנטים הם בדרך כלל אנשים חרוצים ואינטליגנטים, ומוכנים לעבוד בכל עבודה ראויה שתספק להם פרנסה, כלכלה ואפשרות להמשיך ללמוד. יש רק בעיה אחת: לוח הזמנים שלהם אינו מאפשר להם אלא היקף משרה של עבודה חלקית בשנת הלימודים, ועבודה מלאה בחופשות לפרק זמן קצר. הם יכולים לעבוד במשרה חלקית, במשרה זמנית, בעבודה כפרילנסרים לפי שעות או בעבודה במשמרות. הם יכולים לתמרן בין משמרות בוקר, צהריים, ערב או לילה, אך לא כל עבודה תתאים להם ולא בכל עיסוק יוכלו להתמיד. בעדיפות ראשונה יהיו תמיד מערכת השעות, הלו"ז של מסירת עבודות והמבחנים.

 

דרושים סטודנטים...

כאשר אתר המציע מקומות עבודה מפרסם "דרושים סטודנטים", הכוונה כמעט תמיד איננה שדרושים סטודנטים לעבודה מסוימת המתאימה דווקא להם, אלא הצעות למשרות שונות, בדרך כלל חלקיות וזמניות.
רוב הסטודנטים אינם עובדים בתחומים הקשורים באופן ישיר למקצועות הלימוד שלהם, אלא בתפקידים שונים המתאימים לזמנם הפנוי. סטודנטים מחפשים עבודה בתפקידים שונים בתחום שירות לקוחות, באבטחה, במכירות או במלצרות. הם מחפשים עבודות שבהם המשמרות גמישות, השעות נוחות, ורצוי גם מקום עבודה שבו מועסקים צעירים בני גילם והאווירה בו דינמית ותוססת. משרות נוספות שיכולות להתאים לסטודנטים קשורות לעבודה משרדית. ישנן חברות שמעסיקות סטודנטים לעבודות פקידות ואדמיניסטרציה, במשרה חלקית בשעות הצהריים והערב. הבנקים מעוניינים בדרך כלל לקלוט סטודנטים שלומדים כלכלה ומנהל עסקים, וחברות כוח אדם ומשאבי אנוש מחפשות סטודנטים ממדעי החברה ומדעי ההתנהגות ומשלבות אותם לעבודה עתידית כבר בזמן הלימודים.

חשוב להבין, כי גם משרות שאינן קשורות ישירות לתחום הלימוד עשויות להועיל לסטודנט בגמר לימודיו הודות לניסיון מעשי וליכולות שנרכשות בתקופה זאת. עבודה במשרות שונות תוסיף עניין ופרקטיקה לקורות חייו. נציג שירות טלפוני עשוי להתקדם במהלך הזמן לתפקידי ניהולי, ומלצר יכול להפוך לאחראי משמרת. ניסיון ניהולי ואחריות על עובדים אחרים זהו ניסיון שיכול להועיל לסטודנטים בכל תחום בהמשך הקריירה המקצועית שלהם.

 

דרושים סטודנטים לעבודה בהיי-טק

בחלק מחברות היי-טק וטכנולוגיה ניתן למצוא משרות פנויות המתאימות לסטודנטים, הן מבחינת היקף השעות והגמישות בשעות העבודה והן מבחינת מהות העבודה. סטודנטים יכולים לצבור באופן זה ניסיון תעסוקתי חשוב, בתוספת לידע התיאורטי שנרכש במהלך הלימודים לתואר. לפעמים שווה להתאמץ ולהשתלב בעבודה רלבנטית לתחום הלימודים גם אם היא מכבידה על הזמן המוקדש ללימודים. זוהי גם אפשרות לסטודנט לבחון את עצמו ולהיווכח אם הוא אכן מתאים ומעוניין במקצוע שבו בחר. כך למשל בחברת אינטל ניתן למצוא מגוון משרות ותפקידים המתאימים לצורכי הסטודנטים והסטודנטיות. "תוכנית אינטל ישראל לסטודנטים" מאפשרת רכישת ידע הן בלימודים האקדמיים והן בעבודה המעשית. סטודנטים ומהנדסים בתחילת דרכם משתלבים במרכזי הפיתוח ומפעלי הייצור של אינטל, בתחומים כגון הנדסת אלקטרוניקהמדעי המחשב, חשמל, תוכנה, מחשבים, מכונות, חומרים, כימיה, פיזיקה, תעשיה וניהול ומערכות מידע, במגוון משרות ותפקידים.

 

הסבה מקצועית אחרי גיל 40, האם זה כל כך קשה?

לרוב כששומעים על אדם זה או אחר שהצליח לבצע הסבה מקצועית אחרי גיל 40, מורמת איזו גבה או שתיים ומחמאה אחת לפחות נפלטת לחלל האוויר. בשוק העבודה התובעני שמאפיין את העידן המודרני, הסבה מקצועית נחשבת בעיני רבים לצעד לא פשוט שטומן בחובו לא מעט סיכונים, חששות וחוסר ודאות. עם זאת, פעמים רבות, אותה הסבה מקצועית הייתה הצעד הנכון ביותר והחכם ביותר עבור אותו אדם שבמובנים רבים, אולי מוטב היה לו היה עושה אותו קודם.

 

למי מתאימה הסבה מקצועית?

ישנן סיבות רבות לבצע הסבה מקצועית. חלקן מוצלחות יותר וחלקן פחות. ישנם אנשים שמנסים לבצע הסבה מקצועית משום שהם מרגישים כי בתפקיד הנוכחי שלהם אין להם אפשרות לקידום ולמשכורת גבוהה יותר, אחרים מרגישים כי הם חנוקים וכי הם לא מצליחים לממש את הפוטנציאל הגלום בהם במשרה מסוימת וישנם גם כאלה שהתפקיד אותו הם ממלאים, פשוט לא מתאים לפנטזיות שהיו להם בראש ושהובילו אותם לבחור בו מלכתחילה. לפעמים הסבה מקצועית מגיעה לאחר מחשבה רבה ותכנונים אינסופיים וישנם גם מקרים בהם פשוט הגיעה הצעה מפתה שלא ניתן היה לסרב לה. אז למי מתאימה הסבה מקצועית? האמת היא שלכל מי שמרגיש כי יש לו את היכולת לבצע את המהלך הזה, לכל מי שמרגיש כי היתרונות של ההסבה עולים על החסרונות ועל הסיכונים ולכל מי שמאמין בעצמו ושקל את הדברים בכובד ראש.

מה שחשוב להבין הוא שאין גיל מאוחר מדי לבצע בו הסבה מקצועית. ישנם מקרים רבים של גברים שהחליטו בסביבות גיל העמידה כי הם מעוניינים להחליף מקצוע או של נשים שכשסיימו לגדל את הילדים, יצאו לדרך חדשה בה הצטיינו בצורה מעוררת רושם. כל מה שצריך זה כיוון, נחישות, יכולת התמדה, תעוזה ואמונה עצמית.

 

על ההבדל בין הסבה מקצועית בגיל צעיר והסבה מקצועית בגיל מבוגר

נהוג לחשוב שהסבה מקצועית בגיל מבוגר קשה יותר מהסבה מקצועית שמתבצעת בגיל צעיר. למרות שבמובנים מסוימים יש בכך קמצוץ של אמת, ברצוננו לסקור בפניכם את היתרונות של ביצוע הסבה בגיל מבוגר יותר על פני גיל צעיר יותר. ראשית,  ישנו הבדל באופן שבו המעסיק שלכם תופס אתכם כשאתם מעוניינים לבצע הסבה מקצועית בגילאים השונים. אדם צעיר יכול להיתפס כלא רציני או כלא החלטי בבואו להחליף מקצוע. לעומתו, אדם מבוגר יותר, יכול להיתפס כשקול יותר. הוא כבר הוכיח יכולת התמדה והחזקה במשרה או בתפקיד מסוים לאורך זמן ולכן ההחלטה שלו על שינוי הכיוון מתקבלת כשקולה והגיונית יותר. אין ספק שהוא נתן הזדמנות לתחום מסוים וכעת משהחליט שאינו מתאים לו עוד, בהחלט לגיטימי מצדו לנסות ולשנות.

כמו כן אדם מבוגר יותר הינו בעל ניסיון רב יותר. הניסיון שצבר בתחום המסוים בו פעל עד כה, יכול לאפשר לו לקבל ראיה רחבה יותר שתשרת אותו בתפקיד החדש שלו. עם זאת, ישנם גם גורמים חשובים שנותנים יתרון לאדם צעיר כמו למשל השנים שיוכל לתרום לארגון אליו הוא מנסה להתקבל. מן הסתם, אדם מבוגר יוכל לתרום פחות זמן לארגון כיוון שגיל היציאה לפנסיה קרוב יותר. לסיכום, מדובר על שקלול של היתרונות והחסרונות אך במידה ואתם מעוניינים לבצע הסבה מקצועית, שקלתם את העניין בכובד ראש והגעתם למסקנה כי מדובר על הצעד הנכון והחכם ביותר עבורכם באופן אישי, המשפט החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא: "ויפה שעה אחת קודם".